Tot enige tijd geleden was er 's zondags op de BBC een programma te zien dat "A man and his dog" heette. Centraal daarin stonden mannen die met hun border collie een groepje schapen zo snel mogelijk binnen een kleine kraal moesten proberen te krijgen. Cruciaal daarbij was de border collie, die met fluitsignalen "gestuurd" werd. Border collies zijn verschrikkelijk intelligente honden - we kennen iemand wiens hond 125 verschillende bevelen uit elkaar wist te houden.
Sinds enkele dagen zijn er ook in het wachtbekken tussen het Herent en het Hezerke border collies te zien. Ze houden er een kleine kudde Kempische heideschapen in het oog. Die schapen worden iedere avond teruggebracht naar een weide die "wolfproof" is afgemaakt. Voor de verplaatsingen van en naar deze weide zijn de border collies onmisbaar.
De schapen worden door Benny Hendriks, in samenwerking met de Vlaamse Milieumaatschappij, ingezet voor een natuurlijke begrazing van de dijken van het wachtbekken. Die natuurlijke begrazing heeft een gunstige invloed op de biodiversiteit, maar het zal enkele jaren duren eer dat zichtbaar is. Er komen immers geen zware maaimachines meer aan te pas. Voorlopig lopen er 10 drachtige schapen; zodra die gelammerd hebben zal de kudde zich vanaf februari geleidelijk uitbreiden. De dijk van het wachtbekken blijft overigens open voor wandelaars; de schapen evolueren tussen een verplaatsbare draadafsluiting.
Bron: https://www.internetgazet.be/pelt/schapen-begrazen-het-wachtbekken.aspx
18 partners ondertekenden het riviercontract van de Dommel. Hiermee engageren ze zich om samen aan de slag te gaan met maar liefst 46 acties voor de 4 thema’s: wateroverlast, droogte, waterkwaliteit en -beleving, verspreid over gemeente Pelt, Peer, Hechtel-Eksel en Lommel. Ontdek hier de overzichtskaart met de 46 acties.
10-01-2022 Wij hebben goed nieuws: het Riviercontract van de Dommel is klaar! Er liggen 46 mooie acties klaar om uitgevoerd te worden. Op maandag 24 januar [...] lees meer
17-02-2020 Wat zijn de technische voorschriften en aanbevelingen voor water in en rond de woning? De Waterwegwijzer bouwen en verbouwen helpt je op weg [...] lees meer